Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Inzaghi flet hapur: “A po mendoj per Verona-Milan? Aspak. Ne kete moment po mendoj vetem per…”

Inter, Inzaghi flet hapur: “A po mendoj per Verona-Milan? Aspak. Ne kete moment po mendoj vetem per…”
Inter Club Staff

Ne fund te takimit te fituar 4-2 ndaj Empolit, Simone Inzaghi komenton per DAZN lojen dhe 90 minutat e luajtura nga Inter ne Meazza.

Keto kane qene fjalet e tij per median italiane:

Cfare ke menduar ne fund te ndeshjes?

“I kam bere komplimenta skuadres time. Kjo sepse kane bere nje ndeshje te madhe me perjashtim te 20-25 minutave te para ku jane marre perpara pak nga atmosfera.”

“Empoli luan futboll shume mire. Prandaj duhet te ishim me te qete dhe te me te organizuar me topin.”

“Por kemi pesuar ato dy gola dhe i kemi paguar shtrenjte gabimet. Pastaj jemi treguar shume te zotet dhe skuadra nuk deshiron te dorezohet. Tani kemi nevoje per te rekuperuar energji per te merkuren.”

Dukeshit jashte luftes Scudetto, por pastaj ndodhi permbysja. Sa presion keni ndaj Milan dhe Juventusit?

“Nje besim i madh sot. Mungojne edhe tre jave deri ne fund, dhe qe prej 20 gushtit kjo skuader ka ecur fort dhe ka shpenzuar shume energji.”

“Pertej kesaj, kemi mbetur gjithmone te kthjellet. Une shoh skuadren time. Sot ndeshja ka qene e madhe kunder nje kundershtari te mire. Kjo me jep besim.”

Me keto te sotmet, jane 22 pike te fituara nga Interi nga pozicione disavantazhi ne kete sezon: je me i lumtur sepse nuk dorezoheni apo i nevrikosur se shkoni shpesh ne disavantazh?

“Nje skuader eksperte si e jona nuk duhet te marre me ato dy gola. Por ndjesia eshte se donim reagimin direkt dhe dhe publiku na dergoi para.”

“Nuk ja kemi dale te mbajme dot distancat dhe kemi paguar gabimet shtrenjte.”

A ke organizuar cfare do hash te dielen ne darke (luhet Verona-Milan…)? A po mendon per Milanin?

“Jo, jo… Aspak. Duhet te pergatisim finalen sepse eshte nje objektiv i rendesishem per neve. Per finalen e Kupes se Italise po mendoj vetem.”

A je i shqetesuar per te merkuren duke pare se shpenzuat shume sot?

“Ndeshje intensive, Empoli na beri te vrapojme shume. Duhet te jemi te zotet qe te rekuperojme. Mendoj se ne kete finale sezoni do te jete deshira ajo qe do te beje diferencen. Kam pasur sinjale te mira nga te gjithe, jam shume i lumtur.”

Cfare ke menduar te goli i Asllanit?

“Kam menduar qe kemi thene per tre dite me radhe qe duhet te kemi kujdes nga ai kundershtar. Por nese 37 gjuajtje ne porte ndodhin, atehere te gjitha pergjigjet jane aty.”

“Kemi krijuar, luajtur, kapur shtylla. Bravo Vicario. Djemve i them bravo per ndeshjen e sotme.”

Per heren e shtate radhazi, qe nga vitet 2000, Inter fiton duke nisur nje ndeshje nga 0-2. A ndihesh pak me interist pas Pazza Inter diten e sotme?

“Une kisha besim. Duhet te vazhdojme keshtu perpara. Duke nisur qe te finalja e dites se merkure. Duhet ta duam me te gjitha forcat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.