Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

322 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Inzaghi flet pak perpara finales: “Nje lojtar eshte ne dyshim, duhet ta vleresojme perpara. Dybala eshte nje…”

Inter, Inzaghi flet pak perpara finales: “Nje lojtar eshte ne dyshim, duhet ta vleresojme perpara. Dybala eshte nje…”
Inter Club Staff

“Patjeter qe eshte nje ndeshje shume e rendesishme, do te jete nje ndeshje qe do te shihet ne te gjithe boten.”

“Ne duam te bejme sa me mire. E dime qe luajme kunder nje skuadre shume te forte, duhet te japim 120% per te marre ne shtepi trofeun.”

Keshtu ka folur Inzaghi i intervistuar per Sport Mediaset pas konferences qe ka dhene.

Nderkohe, keto kane qene disa fjale te tjera te tij gjate intervistes:

Te fitosh do te thote ti japesh me shume force projektit tuaj?

“Patjeter. Jemi ne daten 10 maj dhe kemi mundesine te luftojme per dy trofe ende. Duhet te bejme sa me mire ne keto 10 dite te gjithe bashke.”

“Neser do te kemi nje gare te madhe. Agresivitet, bindje per aftesite tona. Duam te marrim ne shtepi trofeun.”

Do te kishe preferuar ta luaje kur te kishte perfunduar Serie A?

“Me ka ndodhur edhe kjo gje. Por ne e respektojme ate qe eshte vendosur. Neser do te luajme per te bere ndeshjen tone.”

Ndermjet Lazios dhe Interit, cfare diference ke gjetur ne nivel presioni kur ke luajtur ne Olimpico?

“Ne tranjeret jemi gjithmone ne presion sepse duhet te marrim vendime cdo dite. Por neser do te jete nje ndeshje e bukur ne ate qe ka qene shtepia ime per 20 vite. Do te jete emocionuese te luaj ne nje stadium kaq te bukur.”

Ke shume dyshime per formacionin apo i ke vendosur?

“Si gjithmone, ne fund vendoset. Do te mendoj me qetesi cdo gje. Kemi rekuperuar te gjithe me perjashtim te Vecino. Te tjeret jane te gatshem. Edhe Bastoni, qe eshte ne dyshim e me duhet ta vleresoj me vone.”

Do te pelqente Dybala?

“Eshte nje lojtar i madh, por eshte i Juventusit. Neser do te jete nje lojtar qe do te vezhgohet me kujdes sepse ka kualitete te medha.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.