Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Inzaghi i habit te gjithe: “Po mendon te heqe nga formacioni edhe nje lojtar tjeter: behet fjale per…”

Inter, Inzaghi i habit te gjithe: “Po mendon te heqe nga formacioni edhe nje lojtar tjeter: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Inter do te perballet diten e sotme me Sassuolon ne nje ndeshje teper te rendesishme ne Meazza pas disa rezultatesh jo shume pozitive.

Por barazimi i Milanit dje me vendin e fundit ne klasifikim, Inter sot do te kete mundesi te shkoje perseri ne vendin e pare edhe pse me nje ndeshje me pak nese arrin te fitoje.

Por duket se pertej cdo gjeje, Inzaghi mund ti habise te gjithe dhe mund te vendose te ule ne pankine Stefan De Vrij.

Kete gje e zbulon La Gazzetta dello Sport, e cila tregon nder te tjera se kjo zgjedhje mund te vije per shkak se hollandezi ka qene ne veshtiresi keto kohe.

“De Vrij ka bere vertete disa paraqitje jo te nivelit te tij dhe madje ndaj Liverpool ka marree dhe nje goditje ne koke.”

“Prandaj, per kete arsye, ai po mendon qe te hedhe Andrea Ranocchia nga minuta e pare qe do te luante keshtu me Skriniar dhe Federico Dimarco.”

“Do te ishte nje zgjedhje surprize, por edhe nje tregues i madh se si Interi keto kohe e ka vuajtur shume formen e dobet te hollandezit.”

“Per me shume, ne kete ndeshje sot do te mungoje edhe Brozovic me Bastoni per arsye skualifikimesh: njeri per kartona e njeri prej nje vendimi te Gjykates Sportive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.