Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

766 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Inzaghi nuk eshte aspak i lumtur: “A e ka pare njeri qe ne fillim te 2022 vetem Interi ka…”

Inter, Inzaghi nuk eshte aspak i lumtur: “A e ka pare njeri qe ne fillim te 2022 vetem Interi ka…”
Inter Club Staff

Pas fitores se rendesishme ne Arechi, Simone Inzaghi ka komentuar per Sky Sport fitoren e radhes per Interin.

Kush eshte gezimi me i madh per ty?

“Sjellja. Ne leter, ndeshje te tilla duken te thjeshta por nuk eshte keshtu. Bravo djemve qe e kane interpretuar mire menjehere.”

“Kam bere disa ndryshime, por nuk dallohet: jane te gjithe te perfshire. Tani eshte Torino, duhet te bejme edhe nje sforco te fundit.”

Te gjithe pergjigjen ne menyre pozitive, per shembull Dumfries dhe Sanchez. Hapi i radhes kush eshte?

“Nje rritje e vazhdueshme. Gjithmone kemi luajtur nje futboll te madh. Me shume mundesi kemi lene ndonje pike me shume, por bravo qe nuk jemi dorezuar. Tani jemi ne krye dhe duam te qendrojme.”

A eshte e drejte te themi se edhe Liverpool duhet te shqetesohet per Interin?

“Liverpool, me City dhe Bayern ishte nje nga skuadrat per tu evituar. Pastaj shorti dha kete. Por do te shihet si do te jemi ne shkurt.”

“Ne do te kerkojme qe te kalojme me te gjitha forcat. Ne do te luajme ne menyren me te mire te mundshme, duke respektuar forcen e Reds.”

“Por koken dhe mendjen te kampionati, duhen edhe dy muaj.”

A e pranon ti eksperimentin e kalendarit te ndryshuar ne fazen e dyte?

“Mbase, por duke pare se si shkoi, do te preferoja kalendarin tradicional. Mendoj se jemi te vetmit ne Europe qe e kemi nje kalendar kaq te veshtire.”

“Pastaj do te kemi ne mes Kupen e Italise hde Superkupen. Edhe ne Itali dhe jashte, te gjithe keta takime direkte i kemi vetem neve ne nje periudhe kaq te shkurter. Thjesht them se do te doja kalendarin njesoj si fazen e pare.”

Po ky aksioni qe solli golin e Sanchez?

“Teknik, sulm te hapsirat… Nje gol shume i bukur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.