Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ironia e fatit godet perseri: “Antonio Conte eshte nominuar nga Gazzetta dello Sport si tranjeri….”

Inter, ironia e fatit godet perseri: “Antonio Conte eshte nominuar nga Gazzetta dello Sport si tranjeri….”
Inter Club Staff

Interi po kalon nje moment teper te keq dhe nje nga personat qe eshte pergjegjes per situaten zikalter, eshte pikerisht Antonio Conte.

Tranjeri zikalter kete sezon po deshton qe te beje Interin te vazhdoje rrugen e nisur vjet dhe deshtimi deri me tani ka qene i madh.

Zikalterit jane shume afer eleminimit ne Europe por gjithashtu edhe ne Serie A nuk eshte se po kalojne nje moment te mire.

Gjithesesi, me sa duket, ironia e fatit ka bere qe Antonio Conte te jete kandidat nga Gazzetta Sports Awards.

Cmimi per te cilin ai lufton eshte “tekniku i vitit 2020”, nje cmim prestigjoz dhe aspak i vogel ky per nje tranjer italian.

Me sa duket, ai eshte perzgjedhur per te qene pretendent per kete cmim sepse “ka derguar Interin ne vendin e dyte te Serie A dhe ne finalen e Europa League”.

Nderkohe, nje nominim ka marre edhe Stefano Pioli, Ettore Messina (tranjer i Olimpia Milano), Maurizio Sarri, Gennaro Gattuso dhe Marco Villa, tranjeri i ciklizmit qe ka nxjere ne pale Ganna.

Antonio Conte shihet nga disa opinioniste si nje nga tranjeret pretendent per te fituar kete cmim, edhe pse shume tifoze zikalter nuk mendojne njesoj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.