Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,262 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja 12 sakrificat qe do te behen ne kete merkato per shkak te FPF: kjo eshte lista!

Inter, ja 12 sakrificat qe do te behen ne kete merkato per shkak te FPF: kjo eshte lista!
Inter Club Staff

Tani qe Champions u sigurua, syte e Interit jane kthyer totalisht tek Fair Play Financiar.

Keto dite zikalterit po hartojne nje plan te mirefillte qe te futen ne paletat e FPF nga UEFA, sepse rasti i Milanit e tregon shume mire se sa e rendesishme eshte te mos i thyesh rregullat.

Drejtuesit zikalter jane ne pune per te rekuperuar 40 milione euro me plusvalenca ne merkaton dalese, duke perpiluar nje liste me 12 lojtare qe do te sakrifikohen por qe konsiderohen edhe si jo te rendesishem per Luciano Spallettin.

Lista me 12 lojtaret qe do te tentohen te shiten perpara dates 30 qershor jane:

Francesco Bardi

Raffaele Di Gennaro

Yuto Nagatomo

Xian Emmers

Geoffrey Kondogbia

Nicolo Zaniolo

Jonathan Biabiany

Eder

Samuele Longo

Rei Manaj

George Puscas 

Andrea Pinamonti

Kjo eshte edhe tabela e postuar nga Tuttosport:

No automatic alt text available.

‘Valore a Bilancio’, do te thote vlera qe lojtari ka ne bilanc. Ndersa ‘Valutazione’, eshte vleresimi qe Interi i ben lojtarit dhe shuma qe kerkon per ta shitur.

Per ta shpjeguar me sakte, per shembull, nese marrim rastin e Pinamontit, ai ne bilancin zikalter vjen 0,2 milione euro dhe nese Interi e shet per 8 milione euro (aq e ka vleren aktualisht ne merkato), zikalterit do te benin me te 7,8 milione euro plusvalence.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.