Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,786 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja alternativat teknike te Spallettit: romb me Skriniar playmaker ose 3-4-1-2 me Dalbert-Cancelo…

Inter, ja alternativat teknike te Spallettit: romb me Skriniar playmaker ose 3-4-1-2 me Dalbert-Cancelo…
Inter Club Staff

Skuadra qe fiton nuk ndrysohet. Po skuadra qe nuk fiton, ndryshohet? 

Duke pare sitauten e Interit, vihet re se sukseset mungojne prej dy muajsh tashme. E perpara se Luciano Spalletti te vere dore mbi krijesen e tij, ka menduar Gazzetta dello Sport ta beje kete gje duke hedhur dy ide per formacionin e Interit. Njera parashikon Milan Skriniar si playmaker: Handanovic ne porte, Cancelo, Lisandro Lopez (Ranocchia), Miranda dhe D’Ambrosio prapa, Skriniar para mbrojtjes, Vecino dhe Gagliardini mesfushora qendrore, Rafinha pas shpines se Icardit dhe Eder.

Hipoteza tjeter shikon nje Inter me mbrojtje me tre, me nje modul qe do te behej nje 4-1-2 nga mesfusha dhe lart: Handanovic ne porte, D’Ambrosio (Lisandro Lopez), Skriniar dhe Miranda ne mbrojtje, Vecino-Gagliardini si dige qendrore, Cancelo dhe Dalbert ne krah, Rafinha trekuartist, Icardi dhe Eder ne sulm.

Te dy zgjidhjet, shkruan e perdithsmja italiane, do te adaptoheshin ne pritje te rikthimit te Candreves dhe Perisic qe kane nje gjendje jo te pranueshme per formacionin e Interit. Mbase do ja dalin te jene ne kohe per derbyn e 4 marsit. Te pakten tifozet kete shpresojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.