Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja cfare fshihet pas bluzes se trete: nese e shikoni me kujdes, do te vini re…

Inter, ja cfare fshihet pas bluzes se trete: nese e shikoni me kujdes, do te vini re…
Inter Club Staff

Duket se lajmet e para dolen te verteta: sot Interi ka publikuar zyrtarisht bluzen e trete te ketij sezoni, klubi zikalter ka publikuar gjithashtu edhe kete komunikate ku e pasqyron me detaje se cfare perfaqeson kjo fanelle e trete per Interin. 

Ja komiunikata e plote e klubit, perpara se te kalojme tek disa foto nga fanella e re zikalter:

“Fc Internazionale Milano dhe Nike publikojne keshtu fanellen e trete per sezonin 2018-19, duke lartesuar edhe njehehere historine e qytetit dhe origjinat e klubit.”

“Dizajni ne bluze therret Duomon e Milanos dhe ne mesi ne saj dominon Kryqi i San Giorgos karakteristik i qytetit.”

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

“Ne besojme se kjo fanelle tregon me se miri ADN interiste”, tregon Pete Hoppins qe eshte Football Apparel Senior Design Director i Nike.

“Duomo dhe Kryqi i San Giorgos jane simbole ikonike te Milanos dhe per kete fakt ato kane nje kuptim shume te madh per tifozet e Interit.”

“Kjo fanelle tregon identitetin e Interit dhe i nderon edhe qytetin.”

Fanella e re e Interit gjithashtu, nese shikohet me vemendje tregon edhe nje harte te qytetit te Milanos qe eshte ne brendesi te grafikes se hirrte. Ajo paraqitet si sfond pas stemes se qytetit.

Kur Interi te veshe kete fanelle, tutat do te jene gri dhe getat gri me copeza te verdha ndersa Inter shkruhet me ngjyren blu.

Fanella e re e Interit do te jete ne shitje ne dyqanin zyrtar te klubit qe prej dates 12 shtator.

Nderkohe, le te shikojme disa foto nga prezantimi i fanelles nga ana e Interit:

FOTO 1:

FOTO 2:

FOTO 3:

FOTO 4:

FOTO 4:

FOTO 5:

FOTO 6:

FOTO 7:

FOTO 8:

FOTO 9:

FOTO 10:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.