Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

598 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja cfare ndodh me biletat e finales se Kupes se Italise ndaj Juventusit: “Klubi zikalter do te kete plot…”

Inter, ja cfare ndodh me biletat e finales se Kupes se Italise ndaj Juventusit: “Klubi zikalter do te kete plot…”
Inter Club Staff

Liga e Serie A me sa duket po punon prej kohesh per finalen e Kupes se Italise dhe dje ka ndodhur nje takim i rendesishem per kete.

Perballe do te jene Juventusi dhe Interi, dy skuadrat qe kane fituar te drejten per te luajtur ne finale duke mundur paster Milan dhe Fiorentina.

Nderkohe, ndeshja do te luhet ne daten 11 maj 2022, dhe diten e sotme kane dale ne pah edhe numrat e biletave qe do te shperndahen.

“Keshtu, ne stadiumin Olimpico, do te kete ne total rreth 68.000 tifoze prezent ne stadium dhe nje pjese e mire e biletave do te ndahen pergjysme.”

“Inter do te marre keshtu 30.000 bileta per tifozet e saj dhe Juventusi do te marre 30 mije bileta per tifozet e saj.”

“8.000 biletat qe do te mbeten, do te menaxhohen nga via Rosellini. Nderkohe, lista e cmimeve nuk eshte percaktuar ende dhe pritet qe biletat te dalin ne shitje javen qe vjen.”

“Nderkohe, tifozet zyrtare te klubit zikalter jane ne pritje te nje komunikate nga Interi se si do te funksionoje gjithcka per keto bileta.”

“Per sa i perket ne nivel televiziv ndeshjes, do te kete shume gjera inovative fale teknologjise TIM. Nderkohe, ka nje rritje prej 80% te te ardhurave ne krahasim me edicionet e kaluara fale marreveshjes sponsorizuese me Crypto.com.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.