Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

652 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, ja dy goditjet qe po mbyll Marotta por ka nje problem me objektivin e trete. Icardi? Me vjen per te qeshur kur…”

“Inter, ja dy goditjet qe po mbyll Marotta por ka nje problem me objektivin e trete. Icardi? Me vjen per te qeshur kur…”
Inter Club Staff

Enzo Bucchioni, ne editorialin e tij per TMW ka folur edhe per te ardhmen e merkatos se Interit.

Ai ka folur per disa goditje qe jane ne mbyllje e siper por edhe per shitje e Mauro Icardit tek PSG per 50 milione euro plus 7 milione bonuse.

“Eshte gjithmone nje problem parash edhe per arsye totalisht ekonomike ne kete moment.”

“Mendoj se Interi ka bere nje goditje te mrekullueshme te pare ne kete merkato: shitja e Icardit. 50 milione plus 7 bonuse ne kete moment jane shume.”

“Ata qe thone se ai vlente dyfish me bejne te qesh. Ai i vlente mbase nje vit me pare, perpara se e gjithe telenovela te kishte filluar dhe qe e kishte vene Interin ne nje pozicion teper te veshtire.”

“Por pandemia ka ridimensionuar edhe merkaton. Icardi mund te behej nje ceshtje tek Interi, Juventusi ishte prapa, Marotta ja doli qe te mbante koken lart dhe te merrte edhe nje shifer te mire per te.”

“Interi beri nje plusvalence te madhe qe do e ndihmoje shume ne merakto.”

“E meqe jemi ketu, ju bej me dije se Interi me ato para ka gati te mbylle dy marreveshje. Jane dy njezet vjecare.”

“I pari eshte Sandro Tonali, qe Cellino deshiron te beje nje ankand por Interi eshte ne avantazh.”

“Eshte e sigurt qe nuk do te paguaje 60 milione eurot qe kerkon Brescia dhe nje marreveshje eshte e mundshme pavarsisht rezistences se tij.”

“Por i dyti eshte Kumbulla, nje lojtar qe kerkohet prej muajsh dhe operacioni do te mbyllet shume shpejt.”

“E meqe jemi tek te rinjte, Interi perpara dy ditesh ka mbyllur blerjen e lojtarit te lindur ne 2001 nga Panathinaikos me parameter 0, mbrojtesin e krahut Vagiannidis qe ka debutuar muaj me pare me skuadren e pare.”

STOP PER CHIESA

“Pelqehet natysisht, por tek Interi ka nje moment refleksioni.”

“Conte deshiron ta fuse ne 3-5-2 e tij, por Chiesa tregon vlerat e tij me te mira ne nje 4-3-3 dhe mund te jete e pamundur ta kthesh ne nje mesfushor krahu ne nje 3-5-2.”

“Kjo sepse ai humbet intensitet dhe si sulmues i dyte pas Lukaku nuk shihet si adapt. Ne ate rol duhet nje sulmues tjeter.”

“E per te mos golur per 70 milionet qe kerkon Fiorentina qe jane ne kete moment nje cmenduri…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.