Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja dy zevendesuesit e mundshem te Handanovic: nje italian dhe nje francez!

Inter, ja dy zevendesuesit e mundshem te Handanovic: nje italian dhe nje francez!
Ardis
  • On 12/10/2018, 19:27

Po bien kembanat e largimit per Samir Handanovic, dhe per kete arsye Inter-i po monitoron pasardhesit e tij. “Alban LaFont, portieri i Fiorentina-s, eshte nje perspektive qe pelqehet por eshte akoma i papjekur – sipas Tuttosport -. Ai qe eshte i gatshme per te bere kapercimin ne ekipin e madh eshte Alessio Cragno: portieri i cili mbush 25 vjec ne qershor dhe po rritet ne nivel sezon mbas sezoni”.

Fati i tij i mundshem ne zikalter mund te hase pengesa persa i perket Daniele Padelli, zevendesuesi i Handanovic qe ka nje kontrate ne skadence. Nese do ti rinovohet kontrata, Cragno mund te qendroje edhe nje vit tek Cagliari, ne rast se Ausilio vendos qe te mos i rinovoje kontraten Padelli-t, Cragno mund te vije direkt tek Interi te filloje cursus honorum si zevendesues i Handanovic me perspektiven per te marre numrin 1 te portes zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.