Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

880 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja edhe blerje e peste zyrtare kete merkato. Zikalterit kane depozituar kontraten e…

Inter, ja edhe blerje e peste zyrtare kete merkato. Zikalterit kane depozituar kontraten e…
Bujar Berishaj

Interi, zyrtarisht, ben edhe goditjen e peste ne keto merkato.

Behet fjale per depozitimin e kontrates se Lautaro Martinez ne zyrat e Lega Serie A qe ka ndodhur dje me 2 korrik 2018.

Image may contain: text

Keshtu sulmuesi argjentinas behet blerja e peste zyrtare ne kete vere zikalter pas Stefan De Vrij, Kwadwo Asamoah, Matteo Politano dhe Radja Nainggolan.

Lautaro Martinez sic dihet tashme vjen nga Racing Avellaneda si blerje me titull perfundimtar per rreth 20 milione euro.

Tani se shpejti pritet te arrij edhe njoftimi per zyrtarizimin e sulmuesit edhe nga ana e Interit sic ka ndodhur deri tani me Kwadwo Asamoah, Stefan De Vrij, Matteo Politano si dhe nje prej goditjeve me te bujshme ne kete merakto, Radja Nainggolan.

Kujtojme qe Lautaro Martinez tashme ka kryer vizitat mjeksore me Interin se bashku me Matteo Politanon pritet te jene nje vlere shtese per sulmin e Interit me zikalterin qe kete sezon do te garojne ne tre kompeticione dhe do te duhen me shume lojtare ne ekip.

Nje tjeter sulmues i cili pritet te arrij ne Milano eshte edhe Malcom per te cilin Inter dhe Bordeaux duket se jane afer gjetjes se nje marreveshje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.