Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 17, 2021

Scroll to top

Top

439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, ja gabimi i rende qe ka perseritur diten e djeshme Antonio Conte.”

“Inter, ja gabimi i rende qe ka perseritur diten e djeshme Antonio Conte.”
Inter Club Staff

Pavarsisht se Interi ja doli te rekuperonte diten e djeshme disavantazhin dhe te shenonte edhe golin e 2-1, ne fushe u pa nje film i njohur kete sezon.

Interi qe shenon, kalon ne avantazh dhe me pas peson nje gol te evitueshem dhe humbet edhe fitoren qe mund ta kishte siguruar duke shenuar nje gol sigurie dhe rasti nuk mungoi.

“Nga 0-1 ne 2-1 ne vetem 6 minuta. Cila do te ishte ajo skuader qe nuk do te motivohej nga nje permbysje e tille?”

“Permbysja ndodhi, thjesht duhej te menaxhohej me kujdes. Dicka qe Interi nuk e ka bere dot kete sezon ku ka humbur 20 pike nga situata avantazhi.

“Por Conte diten e djeshme ka bere nje gabim teper te rende qe e ka bere edhe ndaj Bolognes dhe e ka perseritur edhe ndaj Verones.”

“Zevendesimet e tranjerit kane qene teper te vonuara. Eshte e sigurt qe Borja Valero duhet te kishte dale me shpejt.”

“Ne momentin qe Miguel Veloso shenoi golin e barazimit, ai e kishte rrugen e lire pikerisht sepse Borja Valero mbeti prapa se nuk kishte me fryme.”

“Dhe gabimi i Contes u pa edhe me pas qe menjehere pas golit futi Eriksen vetem 4 minuta nga fundi sikur te ishte nje femije nga Primavera.”

“Nese skuadra e Interit nuk eshte e kthjellet ne fushe, natyrisht qe edhe Conte nuk eshte i tille ne pankine, ndryshe disa gjera nuk shpjegohen ndryshe”, shkruan e perditshmja italiane La Reppublica.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.