Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

788 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja genjeshtra e madhe rreth rinovimit te Skriniar. Nderkohe, mbrojtesi ka kerkuar qe…

Inter, ja genjeshtra e madhe rreth rinovimit te Skriniar. Nderkohe, mbrojtesi ka kerkuar qe…
Inter Club Staff

Ende nuk ka dakordesi ndermjet Interit dhe Milan Skrinair per sa i perket rinovimit kontrates se mbrojtesit sllovak te Interit. 

Ne shtepine zikalter, sipas te rejave me te fundit nga Fabrizio Romano per calciomercato.com, nuk ka asnje nxitim per kete ceshtje madje ka shume optimizem se nje marreveshje do te gjendet shume shpejt.

Drejtuesit zikalter jane te sigurt ne ate qe po bejne sepse jane te bindur se gjithcka po e bejne per te shperblyer lojtarin per sezonin shume te mire vjet, gje qe beri madje qe syte e skuadrave me te medha europiane te riktheheshin tek ai.

Por duket se rreth kesaj ceshtje eshte ngritur nje genjeshter shume e madhe nga mediat ne itali sepse nuk ka asnje bllokim ne kete moment por ashtu si e tha edhe vete lojtari “po diskutohet”.

Pyetja qe ngrihet ne kete moment eshte: Cfare mungon nga firma?

Kesaj pyetje tenton ti pergjigjet calciomercato.com:

“Per momentin nuk ka asnje sherr mes paleve apo ndonje problem per rinovimin.”

“Skriniar nuk ka refuzuar ne asnje moment Interin por shpreson ne nje sforco me te madhe nga ana e klubit per rrogen e tij sepse duke pare shoket e skuadres, ai pretendon te pakten 3 milion: po aq sa shoket e tij Asamoah apo Miranda.”

“Interi ne kete moment nuk ka mbyllur dyert per kete gje por as nuk ka ndonje nxitim sepse Skriniar ka nje kontrate deri ne 2022 me Interin e keshtu ka kohe plot per te biseduar.”

“Do te kete edhe disa takime por ne fund do te gjendet marreveshja ne momentin e duhur.”

“Deri atehere, kundes nga fake news. Asnje problem ndermjet Interit dhe Milanit…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.