Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

947 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja kalendari i tmerrshem deri ne fund te sezonit per Champions! Milani, Roma dhe Lazio i kane kundershtaret me te lehte ne leter!

Inter, ja kalendari i tmerrshem deri ne fund te sezonit per Champions! Milani, Roma dhe Lazio i kane kundershtaret me te lehte ne leter!
Inter Club Staff

Eshte ceshtje motivimi, forme fizike, inati dhe urie. Do te jete nje vrapim qe do te zgjase 10 jave (11 per Lazion qe duhet te rekuperoje ende ndeshjen me Udinesen) dhe cdo detaj do te beje diferencen dhe do te vendose fatin e kater skuadrave. 

Keshtu, jane ato qe do te luajne per dy vende ne Champions League. Nga kjo liste jane jashte Juventusi dhe Napolit te cilat duket se e kane prenotuar vendin e pare dhe te dyte dhe tani ne loje kane mbetur Inter, Milani, Roma dhe Lazio.

Por kush ka kalendarin me te veshtire? Le ti shohim bashke te katert kalendaret e skuadrave respektive edhe pse ne pamje te pare, kalendari i Interit duket ai me i veshtiri.

Kalendari i plote i Interit deri ne fund te sezonit:

Lazio (ne shtepi)

Genoa (ne transferte)

Atalanta (ne shtepi)

Frosinone (ne transferte)

Roma (ne shtepi)

Juventus (ne shtepi)

Udinese (ne transferte)

Chievo (ne shtepi)

Napoli (ne transferte)

Empoli (ne shtepi)

FC Internazionale v AC Milan - Serie A

Kalendari i skuadres se dyte te qytetit, Milanit, deri ne fund te sezonit:  

Sampdoria (ne transferte)

Udinese (ne shtepi)

Juventus (ne transferte)

Lazio (ne shtepi)

Parma (ne transferte)

Torino (ne transferte)

Bologna (ne shtepi)

Fiorentina (ne transferte)

Frosinone (ne shtepi)

SPAL (ne transferte)

Kalendari i Romes deri ne fund te sezonit:  

Chievo Verona v AS Roma - Serie A

Napoli (ne transferte)

Fiorentina (ne shtepi)

Sampdoria (ne transferte)

Udinese (ne shtepi)

Inter (Trasfne transferteerta)

Cagliari (ne shtepi)

Genoa (ne transferte)

Juventus (ne shtepi)

Sassuolo (ne transferte)

Parma (ne shtepi)

lazio parolo

Kalendari i Lazios deri ne fund te sezonit:  

Inter (ne transferte)

SPAL (ne transferte)

Sassuolo (ne shtepi)

Udinese (ne shtepi)

Milan (ne transferte)

Chievo (ne shtepi)

Sampdoria (ne transferte)

Atalanta (ne shtepi)

Cagliari (ne transferte)

Bologna (ne shtepi)

Torino (ne transferte)

Nderkohe, ky eshte grafiku i plote i ndeshjeve te pese skuadrave qe jane ne lufte per Champions duke perfshire edhe Atalanten:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.