Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja klasifikimi i plote i skuadrave me te kushtueshme ne Europe: “Liverpool e para, Inter ne TOP 10, Juventusi…”

Inter, ja klasifikimi i plote i skuadrave me te kushtueshme ne Europe: “Liverpool e para, Inter ne TOP 10, Juventusi…”
Inter Club Staff

Nje lajm i tille deri para pak vitesh, ose pse jo, deri para pak muasj, as nuk mendohej. Por me sa duket, koherat kane ndryshuar.

Vetem Interi, eshte ndermjet skuadrave italiane ne TOP 10 e skuadrave me te kushtueshme ne Europe per vlere skuadre.

Nderkohe qe ne krye te ketij klasifikimi jo pak prestigjoz eshte Liverpooli i Jurgen Klopp, qe ka nje vlere skuadre te frikshme.

Ata jane ne vendin e pare me 1.10 miliarde euro: jane pikerisht anglezet ata qe kryesojne klasifikimin e stiluar nga Transfermarkt.

Ky klasifikim formohet nga vlera e lojtareve individuale dhe duke u mbledhur, Transfermarkt ka arritur ne vleren totale te skuadrave.

Skuadra e Klopp eshte perpara Manchester City dhe Barcelona, dhe ky klasifikim tregon edhe njehere supermacine kontinentale te futbollit anglez.

Plot pese klube nga 10 per ta ne TOP 10 Europiane. Ne vendin e gjashte vetem Bayern Munich, qe eshte dhe kampion europe me 830 milione euro vlere skuadre.

E para skuader Italiane eshte Interi qe vleren e skuadres e ka 745 milione euro, perpara Atletico Madrid dhe Juventusit. Keta te fundit jane ne vendin e 12 me vlere 696 milione euro.

Ne vendin e 15 Napoli me 590 milione euro nderkohe i duhet shume rruge Milanit qe ndodhet ne vendin e 19 me 427 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.