Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,076 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja ku eshte e ardhmja: “Te sigurt keto 4 largime. Marotta po ben vend per endrren e tij te madhe: vetem nje emer.”

Inter, ja ku eshte e ardhmja: “Te sigurt keto 4 largime. Marotta po ben vend per endrren e tij te madhe: vetem nje emer.”
Inter Club Staff

Do te jete nje vere e rendesishme per Interi ne nivel merkatoje. Jane te shumte lojtaret qe do te largohen nga Appiano Gentile e qe ne fund do te zevendesohen.

Ja pse Marotta dhe Ausilio jane prej kohesh ne pune per te ndertuar skuadren e se ardhmes ne Milano.

Ndermjet levizjesh te lojtareve te rinj, endrrash dhe shitjeve te mundshme, drejtuesit e Interit kane ne dore te ardhmen e Interit.

Per kete flet sot Tuttosport e cila shpjegon: “Duhet thene. Ne Itali, Interi si dhe skuadrat e tjera, duhet te autofinancohen ne merkato.”

“Pra, per nje lojtar qe vjen duhet te shitet dikush. Por Inter ka nje liste me lojtare qe mund te sjellin cash ne Milno.”

“Duke filluar nga Dalbert, Lazaro e duke perfunduar te Sensi. Por ka te rinj si Pinamonti qe mund te mos rikthehen e mund te shiten.”

“Pastaj, ashtu si dihet tashme, De Vrij mund te largoeht e ndoshta edhe ndonje lojtar tjeter i rendesishem i skuadres.”

“Me siguri Marotta dhe Ausilio i kane idete e qarta qe tani sepse asnje drejtor i kalibrit te tyre nuk eshte i papergatitur ne merkato.”

“Ne vecanti, Interi ka rreth 230 milione euro shpenzime vetem per paga. Por kane ndihmuar largimi i Conte, Lukaku, Hakimi dhe Eriksen qe kjo shume te ulet ndjeshem ne krahasim me sezonin e shkuar.”

“Ne krahasim, ky sezon ka nje diference rreth 30 milione euro ne paga te paguara ne krahasim me ate te kaluarin.”

“Mund te kishte qene me shume, por ka pasur nje rritje page per Bastoni, Barella, Lautaro, Dimarco dhe Brozovic.”

“Gjithesesi, kjo shifer do te ulet ndjeshem duke pare se do te largohen njerez me page te larte si Kolarov, Vecino, Vidal dhe Sanchez. Ata do te jene kater te larguarit e pare nga klubi.”

“Nderkohe ne dyshim jane Perisic, Handanovic dhe Ranocchia.

OPERACIONE TE SE ARDHMES

“Nje operacion qe do te sherbeje per te ulur edhe moshen mesatare te organikut qe sot eshte 30 vjec do te behet prapa.”

“Objektivi eshte te vije Bremer dhe te largohet De Vrij. Por nderkohe ne liste jane edhe Frattesi dhe Scamacca.”

“Keto sa per te cituar njerez pas te cileve eshte Interi. Keta jane lojtare te rendesishem te se ardhmes por me nje page te pranueshme qe nuk e kalojne 2-2.5 milione euro.”

“Objektivi i drejtuesve eshte qe te gjendet nje nivel i ri dhe i drejte ne raport me pagat dhe me cilesite e lojtareve.”

“Por pse Inter deshiron te kurseje? Me sa duket qellimi final eshte qe Marotta te arrije te endrra e tij qe e ka nje emer dhe nje mbiemer ne merkato: Paulo Dybala.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.