318 views

Inter, ja ku vjen Martinez: ndeshja e fundit ne Libertadores. Tani lamtumira ne…

Bujar Berishaj

Racing Club Avellanada ka mposhtur Universidad de Chile dje ne Copa Libertadores me rezultat 1-0 me gol te Donattit.

Lautaro Martinez, me shume mundesi ne ndeshjen e tij te fundit ne kete kompeticion, ka luajtur 90 minuta.

Sulmuesi i ardhshem i Interit sipas te gjitha gjasave nuk do te marr pjese ne ndeshjen e fundit te grupit me 23 maj dhe ne fazat e tjera te kompeticionit qe zhvillohet ne Ameriken Latine.

Ai do te kete mundesi te pershendes publikun e tij ne kampionat me 13 maj, ne ndeshjen e fundit te Primera Liga.

E ardhmja? Ne Milano. Ngjyrat? Zikalter. I gatshem, keshtu, per te nisur nje histori te re ne kontinentin e vjeter, aty ku e pret bashkombasi i tij Mauro Icardi per t’i dhene fryme argjentinase sulmit te Interit duke nisur nga sezoni i ardhshem.