Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

191 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja kush eshte i perzgjedhur per te zevendesuar Handanovic

Inter Club Staff

Samir Handanovic eshte ende nje portier mjaft i besueshem per Interin dhe zikalterit besojne tek ai edhe per 1-2 vite. 

Por klubi zikalter po punon qe tani per te gjetur nje zevendesues per gjigandin slloven qe te gjenden te pergatitur kur te vije dita qe ai te largohet nga futbolli i liajtur.

Emri qe pelqehet me shume ne klubin zikalter ne kete moment eshte ai i nje argjentinasi qe luan qe tani ne Serie A.

Behet fjale per portierin e pare te Udineses, Juan Musso. “Perpara pandemise, vlera e Musso ishte rreth 30 milione euro por tani ku i dihet, mund te kete rene”.

“Ne favor te Interit eshte fakti qe portieri vazhdon te jete titullar dhe qe do te rritet akoma me shume ne te ardhmen. Ai do te provoje qe te behet edhe portieri numer nje ne kombetaren e vendit te tij.”

Nderkohe, nga ana e Interit, ka nje projekt afatgjate dhe qe mund te perfshije Radu, portierin ne pronesi te zikalterve.

Si zevendesues i Handanovic, argjentinasi nuk do te kishte mundesi te rritej, por ideja eshte qe ai te qendroje tek Udinese edhe 1 ose 2 vite per te fituar eksperience akoma me shume.

Dhe me pas kur te vije koha, te transferoht tek Interi. Nuk perjashtohet mundesia keshtu qe Interi ta bleje dhe ta lere aty ku eshte per 1-2 sezone dhe me pas, Musso te vije tek Interi dhe tek Udinese te kaloje Radu.

Rumuni eshte ne pronesi te Interit, ishte i huazuar tek Genoa dhe po shkelqente por ardhja e Perin i prishi planet dhe shkoi tek Parma ku ka qene vetem ne pankine: eshte vetem 22 vjec dhe ka shume deshire te tregoje vlerat e tij.

Mund te jete pikerisht ai qe mund te dergoje Musson drejt Interit, edhe pse me distancen e 1 viti ose 2 mbase.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.