Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

276 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja kush eshte ideja me e re per krahun e djathte: nje talent qe debutoi me gol me Panathinaikos!

Inter, ja kush eshte ideja me e re per krahun e djathte: nje talent qe debutoi me gol me Panathinaikos!
Inter Club Staff

Inter vazhdon kerkimin e saj per lojtare krahu te cilet mund te rrisin nivelin e skuadres se Antonio Contes.

Jane shume emrat qe jane perfolur nga drejtuesit zikalter, qe tek endrra Chiesa duke kaluar per tek Marcos Alonso dhe Emerson Palmieri te Chelsea apo Semedo dhe Emerson Royal te Barcelones.

Sipas asaj qe tregon sot Tuttosport, me sa duket ka dal ne pah nje emer i ri per krahun e djathte te Interit.

Behet fjale per nje lojtar te ri te Panathinaikos, nje talent i paster qe para pak muajsh debutoi me gol ne Greqi.

“Eshte me i ri – 2001 – dhe ka debutuar me nje gol ne skuadren e pare pak perpara se futbolli te ndalonte ne te gjithe Europen.”

“Ne daten 16 shkurt, lojtari i krahut te djathte Georgios Vagiannidis, talent i paster i Panathinaikos e nisi rrugen e tij ne futbollin e te medhenjve duke mrekulluar me nje loje shume te mire dhe me nje gol.”

“Por Panathinaikos po has shume veshtiresi per ti rinovuar kontraten atij qe skadon ne fund te 2019-20.”

“Ne Greqi jane te sigurt qe prapa tij eshte Interi dhe prandaj ai nuk po pranon ta rinovoje kontraten. Duket se Ausilio eshte bindur te investoje tek ai edhe fale punes se veshguesve te Interit qe e kane ndjekur disa here nga afer lojtarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.