Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

482 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja kush eshte prioriteti absolut i Contes ne merkato. Marotta di gjithcka: “Do provoje ta bleje, por….”

Inter, ja kush eshte prioriteti absolut i Contes ne merkato. Marotta di gjithcka: “Do provoje ta bleje, por….”
Inter Club Staff

Pas shitjes se Mauro Icardit me titull perfundimtar tek Paris Saint Germain, Interi po pergatitet qe te investoje shuma te medha ne merkato.

Ne ditet e kalura kemi folur per interesin teper te madh te zikalterve ne drejtim te Sandro Tonalit, i konsideruar nje prioritet i vertete i Marottes dhe Ausilios.

Por per Antonio Conten, ka nje prioritet komplet tjeter ne merkato dhe kete gje ai ja ka bere me dije drejtuesve zikalter.

Sipas teknikut italian, Interi ka nje emergjence totale ne lojtaret e krahut dhe aty eshte pikerisht deshira e tij e madhe.

Behet fjale per Federico Chiesa, qe nga Conte shikohet si njeriu perfekt i krahut te djathte per Interi ne tij. Edhe ky i permendur jo pak ne te kaluaren nga thashethemet e merkatos me nje kalim tek Interi.

Ashtu si tregon calciomercato.com, drejtuesit e Interit e kane marre mesazhin e Contes dhe kane marre pak kohe.

Jo sepse nuk e vleresojne nga ana futbollistike talentin e Chiesa, perkundrazi.

Por per momentin konsiderohen si shume 60-70 milione eurot qe kerkon Rocco Commisso per te, presidenti i Fiorentines.

Nje shifer kjo qe nuk bind aspak, te pakten per momentin, drejtuesit me te larte te Interit por edhe vete presidentin Steven Zhang.

“Prioritet per Conten, por jo per Marotten qe per Chiesen i ka idete e qarta: kjo tratative duhet derguar ne port, po, patjeter, por me kushtet e duhura.”

“Ai nuk eshte i bindur aspak me 60-70 milionet qe kerkon Commisso dhe Barone: konsiderohen nje shifer shume e larte dhe jashte merkatos ne kete moment.”

“Zikalterit pavarsisht se vleresojne talentin e Chiesas, ata mendojne se kjo shume nuk duhet shpenzuar kurre per nje bast.

“Kjo sepse Chiesa ende nuk ka treguar asgje dhe per me shume ka shume pikepyetje se si do te pershtatej ai si mesfushor krahu ne nje 3-5-2.”

“Prandaj zikalterit kane marre kohe perpara se te fillojne nje tratative te mirefillite.”

“Chiesa tek Interi do te vije vetem nese krijohen kushtet e duhura ekonomike qe do te konsiderohen nga Interi si “te drejta”.

“Kjo eshte ideja e Beppe Marottes ne kete moment dhe shume e veshtire qe ai te nderroje mendim.”

“Por ne thelb, ai deshiron te kenaqe edhe Antonio Conten, prandaj nuk eshte se do e lere me kaq dhe presion tek Fiorentina per te ulur cmimin do te beje vazhdimisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.