Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja lajmi me i bukur qe ka dale nga ndeshja me Parmen: “Gjithcka ka te beje me…”

Inter, ja lajmi me i bukur qe ka dale nga ndeshja me Parmen: “Gjithcka ka te beje me…”
Inter Club Staff

Nje nate perfekte per Interin e Antonio Contes qe ka fituar ne nje fushe historikisht te veshtire per Interin si ajo e Parmes.

Zikalterit kane arritur keshtu te shkojne +6 ndaj Milanit dhe +10 ndaj Juventusit dhe Atalantes, qe jane ne vend te trete dhe te katert.

Ka qene nje sukses qe mban firmen e Alexis Sanchez, qe ka qene super deciziv me nje dopiete dhe qe i ka dhene teknikut nje tjeter siguri per finalen e sezonit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, lojtari dhe skuadra e Interit i kane dhene nje tjeter lajm te madh dhe te bukur tranjerit.

“Po, skuadra e pare e kampionatit ka marre dhene, me gjashte pike me shume se Milani, qe eshte ndjekesja e pare, por fitorja e Parmes eshte e rendesishme edhe per nje motiv tjeter.”

“Disa kohe me pare Interi nje ndeshje te tille do e kishte barazuar, ne jemi shume te sigurt per kete qe po themi.”

“Eshte kjo diference, kapaciteti per te fituar ndeshje te “pista”, qe mund te kthehen kunder ne cdo moment, por lajmi me i bukur qe ka marre dje Conte eshte se Interi nuk ndihet me aspak inferior ndaj asnje kundershtari dhe ndaj asnje momenti.”

“Perballe mund te jete kushdo, me qellime te ndryshme, por asgje nuk ka rendesi: ky Inter merr gjithmone ate qe kerkon.”

“Ishte pastaj nje moment kur Perisic ishte sistemuar shume lart ne gjysmefushen kundershtare. Ai therriti ne nerva e siper Perisic te kthehej pak me prapa dhe topi erdhi pikerisht te Perisic ne ate meter katror qe i tha Conte te shkonte. Ah ky fiksim per detajet, per momentet qe Conte ka. Eshte esenca e metodes se tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.