Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,106 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja lajmi te cilin po prisje: Suning nuk eshte ne listen e zeze se qeverise Kineze. Ne janar mund te vije…

Inter, ja lajmi te cilin po prisje: Suning nuk eshte ne listen e zeze se qeverise Kineze. Ne janar mund te vije…
Inter Club Staff

Optimizem i madh ne shtepine Inter per sa i perket llogarive dhe raportit te grupit Suning me qeverine kineze. 

Sot eshte dita e mbledhjes se keshillit te administrimit zikalter, ne te cilen do te mare pjese edhe bosi Zhang Jindong me conference-call (ora 13.30 italiane), ne te cilen do te ratifikohet humbja prej 20 milione eurosh ne sezonin qe sapo lam pas, me te gjitha objektivat e kapura per sa i perket Fair Play Financiar. Por lajmi i madh dhe i mire vjen nga Pekini dhe e konfirmon Gazzetta dello Sport: “Ne pritje te Kongresit se Partise Komuniste Kineze, klubi zikalter eshte shume i qete: Suning nuk do te jete ne listen e zeze se kompanive qe do i mbeten te ngrira investimet jashte kinez per sa i perket sportit dhe spektaklit. Kjo nuk do te thote shpenzime te cmendura ne janar, por nje blerje e vertete dhe me peshe ne janar mund te vije pa problem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.