Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

484 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja levizja e pare e Inzaghit: “Ne Appiano Gentile te gjithe ja njohin tranjerit kualitetin qe ka per…”

Inter, ja levizja e pare e Inzaghit: “Ne Appiano Gentile te gjithe ja njohin tranjerit kualitetin qe ka per…”
Inter Club Staff

Ka pasur dy dite te plota pushim per lojtaret dhe me pas te gjithe do te vrasin mendjen se si do te perballen me Sampdorian.

Simone Inzaghi nuk ka dashur qe te lodhe me shume lojtaret pas Cagliarit dhe i ka lene te lire te gjithe deri neser.

“Kjo ka qene levizja e pare e Inzaghit ne kete jave qe quhet si java finale e Scudettos, ku do te vendoset totalisht cdo gje.”

“Sapo mbaroi ndeshja me Cagliarin, Simone Inzaghi ka ftuar lojtaret te besojne ende, dhe i ka thene te gjitheve se kane merituar 48 ore pushim.”

“Ai eshte nje psikolog perpara se te jete nje tranjer, e kjo eshte dicka qe vleresohet shume edhe nga ana e klubit.”

“Ne Appiano te gjithe i njohin nje aftesi teper te madhe Inzaghit: ate qe futet ne sintoni me lojtaret dhe i ben ata te ndihen shume mire.”

“Ai ka qene nje lojtar vete jo shume kohe me pare dhe e di me mire se te gjithe se cfare i pelqen lojtareve e cfare duan ata.”

“Tani perballe do te jete Sampdoria. Cfare ka qene per tu humbur eshte humbur, dhe Inter duhet te fitoje pikerisht per te shpresuar. Ne fund te fundit, ku i dihet, mund te ndodhe gjithcka… Nuk ka asnje rrezik ta provosh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.