Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,652 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, ja pista e madhe qe ka deshtuar ne sulm: Marotta kishte kohe qe e ndiqte, por ai sot kushton plot…”

“Inter, ja pista e madhe qe ka deshtuar ne sulm: Marotta kishte kohe qe e ndiqte, por ai sot kushton plot…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, Corriere dello Sport, ka dashur te ndalet e merkato e Interit dhe ka treguar per nje objektiv te sfumuar.

Sipas tyre, ai ka qene edhe emri i perzgjedhur ne rast se do te largohej Lautaro Martinez, por gjithcka mund te quhet e deshtuar tashme.

Pse? Fajin e ka shperthimi i tij ne Champions League dhe qe ka bere qe cmimi i tij te preke qiellin ne muajt e fundit.

“Ne fakt, behet fjale per Nunez, 22 vjecarin e Benfica qe eshte ndjekur nga Interi per shume kohe me radhe ne Portugali.”

Benfica turn down 50 million euros from Newcastle for Darwin Nunez

“Por lojtari ka shenuar ne kete sezon 34 gola ne 40 ndeshje dhe keto shifra kane bere qe ai te vleje mbi 60 milione euro.”

“Nuk jane dicka e re keto shifra per lojtare te dale nga kampionati portugez i futbollit sepse edhe ne te kaluaren ka pasur transferime te cmendura nga aty.”

“Gjithesesi, tani Nunez duhet nxjere perfundimisht nga orbita e Interit sepse eshte nje lojtar komplet jashte mundesive zikalter.”

“Me shume mundesi e ardhmja e tij mund te jete ne Premier League, aty ku jane mesuar te bejne te tilla blerje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.