Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja pse Lautaro nuk del hapur per tu larguar: “Kush e njeh prej vitesh, tregon se ai…”

Inter, ja pse Lautaro nuk del hapur per tu larguar: “Kush e njeh prej vitesh, tregon se ai…”
Inter Club Staff

Nje siguri e ka e ardhmja e Lautaro Martinez kete vere: ose do te perfundoje tek Barcelona ose do te qendroje tek Interi. Asnje klub tjeter nuk eshte ne horizont per te.

Nga Spanja vazhdon bombardimi ditor per te, por ky i fundit nuk eshte shprehur asnjehere per te ardhmen.

Il Giorno madje e ka nje teori per kete fakt, edhe pse nuk e mohon qe Lautaro po e ndjek me kujdes situaten e tij dhe po ben vleresimet e duhura.

“Kush e ndjek nga afer, e tregon ate si nje karakter qe bazohet totalisht tek sfidat e reja.”

“Por ai eshte nje njeri shume krenar dhe qe respekton gjithmone skuadren ku luan te cilen ai e quan edhe familje. Eshte shume ‘argjentinas’ kur vjen puna te keto vleresime.”

“Lojtari e di qe eshte ne fillimet e veta dhe prandaj nuk deshiron te forcoje doren me Interin. Kete gje e tregon edhe ‘jo’ qe ai i ka thene Real Madrid kur ka qene vetem 18 vjec.”

“Gjithesesi, ka edhe gjera negative ne kete mes: El Toro e di qe Messi eshte 33 vjec dhe endrra e tij per te luajtur me te mund te marre fund shume shpejt nese ai nuk shkon tek Barcelona.”

“Prandaj, mbase ai nuk do te dale publikish per respekt te Interit, por mund te kerkoje shitjen tek Barcelona pikerisht per kete fakt.”

“Pastaj ne fund por jo me e rendesishme eshte edhe detaji ekonomik: Lautaro te Barcelona do te merrte 4 here me shume nga sa merr sot tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.