Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,360 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja rrogat e te gjithe lojtareve: Nga Icardi tek Miangue…

Inter, ja rrogat e te gjithe lojtareve: Nga Icardi tek Miangue…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport sot ka publikuar ne numrin e saj te perditshem te gjitha rrogat qe lojtaret e Serie A marin dhe skadencat e kontratave. Juventusi eshte klubi qe shpenzon me shume ne kete klasifikim me 985 milione te shpenzuara ne total.

“Ne total, Serie A e ketij viti shpenzon rreth 100 milione euro me shume se ajo e vitit te kaluar me 882 milione euro en total. Familja Zhang dhe Interi kane treguar ne merkato se kane nje potencial pa precedente te meparshem ne Itali. Tani do te jete e rendesishme se cfare do te ndodhe tek Milani ne te ardhmen. Duhet te mesohemi me idene se ne vitet qe do te vijne konkurenca ndermjet skuadrave te kreut do te sjelle edhe investime me te medha.

Kjo me poshte eshte lista me rrogat e lojtareve me Mauro Icardin qe mer me shume se cdo lojtar tjeter tek Interi dhe Miangue eshte ai qe perfiton me pak nga te gjithe. Ja lista e plote:

Icardi 3,6 (2019)
Kondogbia 3,5 (2020)
Jovetic 3,5 (2019)
Perisic 3 (2020)
Banega 3 (2019)
Miranda 3 (2018)
Gabigol 2,7 (2021)
Joao Mario 2,7 (2021)
Handanovic 2,5 (2019)
Felipe Melo 2,5 (2017)
Ranocchia 2,4 (2019)
Palacio 2,4 (2017)
Candreva 2,2 (2020)
Eder 1,8 (2019)
Biabiany 1,6 (2019)
Medel 1,6 (2018)
Ansaldi 1,5 (2019)
Brozovic 1,5 (2019)
Murillo 1,3 (2020)
Nagatomo 1,3 (2019)
Santon 1,3 (2018)
D’Ambrosio 1,2 (2018)
Andreolli 1,1 (2017)
Carrizo 0,75 (2017)
Berni 0,2 (2017)
Gnoukouri 0,1 (2020)
Radu 0,1 (2017)
Yao 0,08 (2020)
Miangue 0,08 (2020)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.