Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja si u fitua ndeshja ndaj Sassuolos: “Decizive ishte levizja e Contes qe vendosi te luante me…”

Inter, ja si u fitua ndeshja ndaj Sassuolos: “Decizive ishte levizja e Contes qe vendosi te luante me…”
Inter Club Staff

Sassuolo eshte terbuar me nje levizje te veteme dhe te parpritur qe ka ardhur direkt nga dora e Antonio Contes.

Interi ka fituar si nje skuader e madhe ne fushen e Sassuolos, por kjo ka ardhur edhe flae idese se tranjerit qe per here te pare futi Barellen ne pozicionin e regjizorit, ku edhe do te mbronte mbrojtjen.

Ka qene nje ndeshje totalisht e kontrolluar nga zikalterit dhe sipas Tuttosport, Interi ka vuajtur ne menyren e duhur.

E perditshmja italiane tregon se si “shpejtesia me te cilen Interi mbyllte hapsirat diten e djeshme, ka rezultuar fatale per Sassuolon.”

“Ka qene nje presing i larte, por edhe deri diku asfiksues per Sassuolon, pra, ndodhi totalisht e kunderta me ate qe ndodhi te mekuren.”

“Interi nje Reggio Emilia ka treguar edhe nje shpirt te lart sakrifice, ku mund te shikoje Lautaron dhe Sanchez qe vinin mbronin deri ne mbrojtje si mbrojtesa krahu.”

“Me Darmian qe ishte ne versionin e tij me te mire, nuk mund te leme prapa as Gagliardinin qe ka bere nje ndeshje te madhe.”

“Dje nuk ishte nevoja as e Lukaku, sepse Sanchez ka bere dicka shume te mire ne fushen e lojes, duke ndihmuar jo pak skuadren.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.