Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

926 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja te grumbulluarit per Kombetaret: jane edhe Joao Mario e Gabigol

Inter, ja te grumbulluarit per Kombetaret: jane edhe Joao Mario e Gabigol
Bujar Berishaj

Jane 12 zikalterit qe do te zbresin ne fushe me Kombetaret e tyre nga 31 gushti deri me 6 gusht ne miqesoret dhe kualifikimet e Boterorit 2018. Pa harruar ketu edhe 2 prurjet me te reja, Joao Mario dhe Gabigol qe cojne ne 14 numrin e te grumbulluarve. Me poshte lista komplete:

Assane Gnoukouri dhe Guy Eloge Yao: Bregu i Fildishte-Burkina Faso (miqesore U-23, 31/08)

Antonio Candreva dhe Citadin Martins Eder: Itali-France (miqesore, 1/09) dhe Izrael-Itali (kualifikime te Boterorit 2018, 5/09)

Geoffrey Kondogbia: Itali-France (miqesore, 1/09) dhe Bjellorusi-France (kualifikime te Boterorit 2018, 6/09)

Stevan Jovetic: Rumani-Mali i Zi (kualifikime te Boterorit 2018, 4/09)

Marcelo Brozovic dhe Ivan Perisic: Kroaci-Turqi (kualifikimet e Boterorit 2018, 5/09)

Ever Banega: Argjentine-Uruguaj (kualifikime te Boterorit 2018, 1/09) dhe Venezuele-Argjentine (kualifikime te Boterorit 2018, 6/09)

Gary Medel: Paraguaj-Kili (kualifikime te Boterorit 2018, 1/09) dhe Kili-Bolivia (kualifikime te Boterorit 2018, 6/09)

João Miranda: Ekuador-Brazil (kualifikime te Boterorit 2018, 1/09) dhe Brazil-Kolumbi (kualifikime te Boterorit 2018, 6/09)

Jeison Murillo: Kolumbi-Venezuele (kualifikime te Boterorit 2018, 1/09) dhe Brazil-Kolumbi (kualifikime te Boterorit 2018, 6/09).

Natyrisht, ne mesin e te grumbulluarve me Kombetaret e tyre, jane edhe prurjet e reja Joao Mario (Portugali-Gjibraltar 1/9 dhe Zvicer-Portugali 6/09) dhe Gabigol (Ekuador-Brazil 1/09, Brazil-Kolumbi 6/09)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.