Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

395 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, jo vetem Brozovic: “Klubi po has probleme te medha edhe me nje rinovim tjeter: behet fjale per…”

Inter, jo vetem Brozovic: “Klubi po has probleme te medha edhe me nje rinovim tjeter: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Me sa duket ne shtepine Inter problemi i rinovimeve eshte teper i larte dhe gjithcka shtrihet edhe pertej Brozovic.

Pasi eshte arritur nje marreveshje e rendesishme ne kete sezon per rinovim me Bastoni, Barella dhe Lautaro, tashme e kane radhen te tjeret.

Ne mesin e ketyre lojtareve qe Interi po negocion ne menyre te rendesishme, eshte edhe Federico Dimarco qe ka ardhur ne Milano kete vere.

Lojtari ka qene ne huazim te skuadra e Verones ku ka luajtur shume mire dhe te Interi me Inzaghin ka arritur te gjeje minuta te rendesishme.

Gjithesesi, Dimarco merr nje page shume te ulet per nivelin dhe skuadren ku po luan dhe prandaj edhe Interi deshiron ta promovoje.

Edhe pse duken shifra te nje bote tjeter, Dimarco aktualisht merr vetem 600 mije euro ne sezon, qe jane vertete shume pak.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport tregon: “Dimarco po pret nje page komplet tjeter, te barazohet te pakten me shoket e repartit.”

“Ne kete moment ka pasur goxha diference ndermjet kerkeses dhe ofertes. Ai kerkon 2 milione euro dhe Interi nuk deshiron te jape nje page qe eshte rreth tre here me e larte se ajo aktualja. Gjithesesi diskutimet vazhdojne, por nuk eshte e thjeshte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.