Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, jo vetem Brozovic? “Marotta po mendon per tre rinovime te tjera ne vere: njeri prej tyre eshte pikerisht…”

Inter, jo vetem Brozovic? “Marotta po mendon per tre rinovime te tjera ne vere: njeri prej tyre eshte pikerisht…”
Inter Club Staff

Pasi eshte arkivuar merkato, fokusi i Interit eshte tashme direkt ne te ardhmen e organikut aktual te skuadres.

Drejtuesit ne fakt do duhet te zgjedhin se kush do duhet te largohet nga skuadra aktuale dhe kush do te qendroje.

Emrat me pikepyetje jane te shumte, duke qene se ka plot lojtare ne skadence kontrate ose qe mund te perfundojne jashte projektit.

Keshtu, pas Brozovic qe pritet te zyrtarizohet keto dite si nje lojtar qe ka rinovuar, Marotta po mendon se para vere do kete vendosur ne lidhje me tre lojtare te tjere.

Il Giorno flet keshtu per kete situate: “I pari ne kete liste qe mund te rinovoje direkt pas Brozos eshte Samir Handanovic.”

“Ai eshte kapiteni dhe portieri titullar, por nga sezoni i ardhshem do te behet zevendesi i Andre Onana qe ka ardhur me parameter zero.”

“Nderkohe, ai pritet te rinovoje per nje sezon, edhe pse eshte 38 vjec tashme. Me pas e ka radhen D’Ambrosio dhe Ranocchia, te dy ata ne skadence kontrate.”

“Keshtu, nese ne maj ata do te jene mire fizikisht, mund ti prese nje kontrate per nje vit tjeter me ngjyrat zikalter. Ata jane dy nga lojtaret me te lidhur me Interin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.