Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

493 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, jo vetem Sanchez: Marotta i ka kerkuar United edhe nje lojtar tjeter? Ja detajet!

Inter, jo vetem Sanchez: Marotta i ka kerkuar United edhe nje lojtar tjeter? Ja detajet!
Inter Club Staff

Alexis Sanchez me sa duket nuk eshte i vetmi emer ne tratativat ndermjet Interit dhe Manchester United.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Beppe Marotta po rregullon terrenin per te provuar te sjelle ne Milano edhe Chris Smalling.

Mbrojtesi anglez aktualisht ndodhet ne huazim te Roma, dhe eshte rikthyer ne nivele te larta ne Itali pas disa sezoneve te veshtira ne Premier League.

Roma deshiron ta bleje, por Red Devils nuk deshiron ti beje ulje atyre. Pikerisht nga kjo situate, me sa duket eshte gati Interi te nderhyje.

“Roma eshte gati te paguaje 14 milione euro, te ndara ne tre sezone bashke me disa bonuse, por anglezet nuk duan te zbresin me poshte se 20 milione euro.”

“Kjo edhe per shkak sezonit te madh qe ka luajtur mbrojtesi, qe po kerkon te rikthehet edhe ne skuadren e kombetares.”

“Me pak fjale, kerkesat tani nuk mungojne dhe Interi po mundohet qe te futet ne mes dhe te siguroje sherbimet e lojtarit.”

“Eshte e veshtre, por jo e pamundur. Beppe Marotta e ka kerkuar lojtarin ne diskutimet per Sanchez dhe po pret nje pergjigje nga United me cmimin dhe nese mund nderhyje ne kete tratative.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.