Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Juve, tjeter rekord! Ndeshja do te transmetohet ne 190 vende te botes

Inter-Juve, tjeter rekord! Ndeshja do te transmetohet ne 190 vende te botes
Bujar Berishaj

Nje ndeshje e madhe qe tashme eshte vetem nje dite larg.

Inter dhe Juventus luajne te shtunen ne 20:45 ne Giuseppe Meazza, me secilen skuader qe kerkon fitoren per te arritur objektivat.

Por kjo ndeshje ka thyer edhe disa rekorde, dhe nese tashme eshte thyer rekordi per perfitime nga biletat e shitura (me shume se 5 milione euro) atehere tashme eshte thyer edhe nje rekord tjeter.

Behet fjale per transmetimin e ndeshjes me Derbyn e Italise qe do te transmetohet ne me shume se 190 vende te botes.

Ne total operatoret e informacionit te akredituar jane me shume se 400, me shume se 250 gazetare ne tribunen e shtypit, me shume se 50 media te huaja dhe me shume se 60 fotografe ne afersi te fushes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.