Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

250 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Juventus, Higuain kunder makthit Skriniar: asnje gol perballe sllovakut

Inter-Juventus, Higuain kunder makthit Skriniar: asnje gol perballe sllovakut
Bujar Berishaj

Kane mbetur edhe pak ore nga fillimi i Inter-Juve, ne program sonte ne oren 20:45 ne San Siro.

Te shumta duelet e parapara sonte ne fushe, nje prej atyre me interesant eshte ai mes Gonzalo Higuain dhe Milan Skriniar, sulmuesi prej 90 milione euro kunder mbrojtesit qe eshte nje zbulim i ketij sezoni.

Argjentinasi dhe sllovaku do te takohen ne fushe per here te katert ne Serie A, pas dy ndeshjeve mes Juventus dhe Sampdoria dhe asaj te ketij sezoni: Higuain takon nje kundershtar i cili ka arritur ta anuloj gjithmone.

Ne tre precendentet e meparshem argjentinasi nuk ka arritur te shenoj asnjehere. Nje shkemb qe nuk eshte rrezuar asnjehere para Pipitas, qe gjate karrieres se tij rralle se ka gjetur dike qe ta anuloj ne zonen e golit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.