Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Juventus, nje super duel ne merkato: Conte eshte rreziku me i madh i Paratici, ja pse!

Inter-Juventus, nje super duel ne merkato: Conte eshte rreziku me i madh i Paratici, ja pse!
Inter Club Staff

Vazhdojne perballjet e panumerta ne merkato ndermjet Interit dhe Juventusit te cilet kane disa objektiva te perbashket.

Nje nder to, sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, spikat emri i Gateano Castrovilli dhe Sandro Tonali.

Mesfushoret qe kane shkelqyer kete sezon me skuadrat respektive, jane ne lupen e Interit dhe Juves. Por nuk duhet harruar as Federico Chiesa.

CASTROVILLI – “Juventusi ka nevoje per nje mezzala teknike, me kualitet qe te futet ne skuadren sarriane dhe ne idete e teranjerit.”

“Castrovilli duket si nje nga emrat me te sakte per kete dhe plot me prespektive, por nje nga pengesat kryesore nuk eshte vetem Fiorentina, por edhe Interi i Antonio Contes.

“Blerja e tij do te rregullonte shume probleme te idete e lojes se Sarrit, por lojtari pelqehet pambarimisht edhe nga Antonio Conte.”

“Tranjeri i Interit sheh tek Gaetano nje lojtar te kompletuar qe do te sherbente per te permiresuar Interit por e shikon ate edhe si nje zevendesues natyral te Brozovic.”

“Ai eshte thjesht emri i radhes qe do te beje qe Interi dhe Juventusi te perplasen ne kete merkato ose pse jo, edhe ne tjetren: kjo sepse nese Fiorentina do te shese Chiesen, eshte shume e veshtire qe te shese edhe Castrovillin. Ne kete menyre, gjithcka do te shtyhej per sezonin e ri.”

“Per Castrovilli, Conte eshte rreziku me i madh i Juventusit dhe Paratici: tekniku italian i josh shume lojtaret e rinj italian sepse ato kane nje respekt te madh per te dhe jane te bindur qe me nje tranjer si ai vetem mund te rriten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.