Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ka filluar ‘lufta’ per te gjetur Lautaron e ri? Ja tre emrat qe po ndjek me kujdes Ausilio ne Argjentine

Inter, ka filluar ‘lufta’ per te gjetur Lautaron e ri? Ja tre emrat qe po ndjek me kujdes Ausilio ne Argjentine
Inter Club Staff

Tashme lidhja historike e Interit dhe lojtareve argjentinas eshte dicka qe njihet gjeresisht por qe mund te perforcohet akoma me shume ne te ardhmen.

Sipas lajmeve te fundit nga Italia, kjo lidhje mund te kete emra te rinj gjate merkatos se veres sepse Interi ka filluar pershkimin ne Argjentine.

Ne fakt, drejtuesit zikalter (ne menyre te vecante drejtori sportiv Ausilio) ka vene ne shenjester tre talente te rinj nga Argjentina per te cilet Interi po interesohet per ti blere.

“Nder lojtaret qe luajne ende ne Argjentine, Interi ka vene syte mbi tre talente qe po bejne te flitet jo pak per ta.”

“I pari eshte nje mbrojtes: Lucas Martinez Quarta, eshte 24 vjec dhe luan per River Plate. Ne Argjentine jane te sigurt qe Interi eshte skuadra me afer blerjes se tij.”

“Por sipas lajmeve ne Itali, Interi ka priortete te tjara ne mbrojtje me lojtare qe jane gati per Serie A si Kumbulla, Izzo apo me eskperience nderkombetare si Vertonghen.”

“Gjithmone tek River Plate luan edhe Gonzalo Montiel, mbrojtes i krahut te majte i ditelindjes 1997, edhe ai i vezhguar disa here.”

“Nderkohe i fundit por jo me pak i rendesishmi, eshte 20 vjecari Agustin Urzi, sulmues krahu i skuadres se Banfield.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.