Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

726 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ka mbyllur nje goditje te dyfishte: De Vrij-Asamoah. Tani mungon vetem…

Inter ka mbyllur nje goditje te dyfishte: De Vrij-Asamoah. Tani mungon vetem…
Inter Club Staff

Interi po mendon ne menyre te rendesishme per derbyn e se dieles ne darke ndaj Milanit, por klubi zikalter po punon edhe per te ardhmen dhe po punon shume ne merkato.

Jo vetem Lautaro Martinez, operacion i cili praktikisht eshte i mbyllur me Racinng, por klubi zikalter me ne krye Sabatinin dhe Ausilion pritet te perfeksionojne dy blerje te tjera me parameter zero: De Vrij dhe Asamoah.

“Qe te dy lojtaret kane nje marreveshje me Interin (per sa i perket kohezgjatjes se kontraes, rrogen dhe komisionet), por mungon vetem dicka. Behet fjale per driten jeshile te Suning. Nese ne klubet e tjera eshte formalitet, tek Interi, njerezit e Suning deshirojne te kontrollojne cdo operacion perpara se te japin dakordesine e tyre. Keto situata krijojne rrezikshmerine e vet, sepse gjate kesaj kohe, ndonje nga lojtaret mund te ‘rreshqase’, edhe pse duket e pamundur per te dy ata. Kur nga Nanjing te vije drita jeshile, lojtari i Lazios dhe lojtari i Juventusit.”

DE VRIJ – “Inter e dinte qe konkurenca ishte teper e forte dhe e dinte se me disa superfuqi ne loje (mbi te gjitha Barcelona) ishte shume e komplikuar te luftoje per sherbimet e tij, por De Vrij i ka dhene nje urdher te qarte agjensise qe prokuron ate: nuk dua Angline dhe nuk dua pankine – shpjegon e perditshmja italiane -. Stefan deshironte te qendronte ne Itali dhe Interi i siguronte, pervec nje bluze titullari, edhe mundesine per te luajtur ne nje kampionat ku ai tashme ndihet mire dhe qendrimin ne nje vend qe ai tashme dashuron, Italine. Me pak fjale, per Corriere dello Sport gjithcka eshte e mbyllur: do te kete nje kontrate 5 vjecare dhe nje rroge vjetore me 4 milione euro ne sezon (duke perfshire edhe te drejtat e imazhit). 

ASAMOAH – “Cdo gje ne rregull edhe per parametrin tjeter zero, pra per Asamoah qe kerkohej me ngulm edhe nga Galatasaray por edhe nga nje skuader tejter italiane. Marreveshja do te jete trevjecare dhe do te nise me nje rroge prej 3 milione eurosh ne sezon. Ganezi ka dhene doreheqjen nga kombetarja dhe nuk do te marre pjese ne Kupen e Botes, keshtu qe do te jete ne Appiano Gentile qe ne muajin korrik ne urdhrat e Spallettit. Ai eshte nje njeri me shume eksperience, aq shume sa ka pasur nje vend te rendesishem tek Juventusi edhe kete sezon. Ardhja e Spinazzoles ne Torino ka treguar se koha e tij ne Torino ka perfunduar. Te pranonte Interin tre muaj perpara se te largohet nga Juventusi ka qene nje veprim qe i ka pelqyer shume dirigjences zikalter te cilet e kane vleresuar shume kete. Mbrojtes i majte ose mesfushor qendror, ai do te jet nje xhol ne dispozicion te Spallettit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.