Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ka ‘po-ne’ e Berardit dhe Candrevas. Tashme…

Inter Club Staff

Nuk jetohet vetem me Pjaca. Inter vazhdon te mbaje te nxehta edhe pistat qe e cojne skuadren zikalter drejt Berardit dhe Candrevas. 

Gazzetta dello Sport tregon situaten e merkatos zikalter: “Per Antonio Candrevan Interi nuk ka ndermend te rrise me shume oferten prej 18 milione euro plus 2 bonuse per Claudio Lotiton. Motivi per kete qendron se kinezet deshirojne te shpenzojne shifra te rendesishme vetem per lojtare te rinj dhe jo per lojtare afer te tridhjetave sic eshte edhe lojtari i Lazios.

Nderkohe, numri nje i Lazios ka refuzuar propozimin zikalter dhe vazhdon te kerkoje 25 milione euro per lojtarin e tij duke shpresuar ne nje ankand qe perfshin Napolin dhe Chelsean. Por lojtari i ka thene po tashme projektit zikalter dhe deshira e tij do te konfirmohet edhe sot ne takimin qe do te kete me agjentin e tij Federico Pastorello ne Bordeaux dhe me presidentin Lotito, te dy do te jene ne stadium ne ndeshjen ndermjet Italise dhe Gjermanise. Nese kerkesa e Lazios nuk do te ulet, mundesite qe Candreva te luaje ne San Siro vitin qe vjen jane teper te ulta. Interi nderkohe pret tashme qe Berardi ti kerkoje shitjen Sassuolos, perpara se te beje oferten prej 25 milione ketyre te fundit (marveshja me lojtarin eshte prej kohes). Zikalterit jane te bindur se kane pelqimin e lojtarit dhe tani ai duhet te vendose se si do ta beje levizjen e pare (edhe pse klubi kerkon qe ta mbaje). Raporti jo i mire ndermjet dy klubeve ka bere qe shkembimi Ranocchia-Acrebi te mos ndodhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.