Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ka zgjedhur: Bruma do te vije ne Milano. Do te jete ai partneri i ri i…

Inter Club Staff

Inter po ndjek me interes te madh Jeffrey Bruma. Mbrojtesi i PSV pelqehet shume nga shoqeria zikalter, por per te arritur tek hollandezi duhet nje shitje e madhe dhe keto para mund te vine nga Jeison Murillo.

Ne ditet e kaluara duket se ka pasur nje takim ndermjet drejtorit sportiv te Interit, Piero Auslio dhe agjentit te Bruma, de Visser ne Amsterdam ku eshte mare pelqimi per nje kalim te hollandezit ne Milano duke parakaluar keshtu Milanin ne garen per te. Per kartonin e Bruma duhen rreth 8-10 milione euro qe te mbyllet si marveshje.

I sakrifikuari mund te jete pikerisht Murillo, nje zgjedhje e menduar nga klubi dhe Mancini. Kolumbiani u ble nga Granada per 8 milione euro, ne bilanc figuron si 6 milione euro e do te kerkohen te pakten 20 milione per te. Ne shtepine Inter eshte dukur qe tani Leicester me nje oferte prej 25 milionesh, por lojtari sduket i bindur per kete transferim. Murillo pret nje skuader te nivelit Liverpool, Manchester United ose Chelsea.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.