Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

240 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, ke dy arsye per te buzeqeshur pas barazimit me Shakhtar: vihet re se edhe kur skuadra…”

“Inter, ke dy arsye per te buzeqeshur pas barazimit me Shakhtar: vihet re se edhe kur skuadra…”
Inter Club Staff

Eshte nje Inter qe tregon gjera te tjera ne ndeshje pas ndeshje: here eshte sulmi shume mire, here reparti i prapem.

Skuadra e Simone Inzaghit udheton me dy shpejtesi te ndryshme edhe ne Champions: nese ne kampionat ka shenuar 20 gola ne 6 ndeshje me nje mesatare me shume se tre gola per ndeshje, ne Champions ende nuk kane shenuar golin e pare.

Kjo eshte nje kembane alarmi por edhe nje tregues per ngercin europian te skuadres zikalter.

Edhe kunder Blancos por edhe kunder skuadres se De Zerbi, Interi ka krijuar shume, pikerisht ashtu si ka ndodhur edhe ne kampionat, por nuk ka arritur te jete konkrete.

Ka ndodhur edhe dje ne Kiev: ata qe kane zhgenjyer ne Europe jane Lautaro dhe Dzeko, qe kane shenuar 4 dhe 5 gola ne Serie A por ne Champions ende nuk jane zhbllokuar.

Boshnjaku dhe argjentinasi kane humbur raste te rendesishme ne Kiev dhe kete gje e nenvizon edhe La Gazzetta dello Sport.

“Raste kane pasur gjithmone. Disa raste madje. Por te mos harrojme edhe traversen e Barella. Ne pjesen e pare nderkohe ka qene Edin qe nxori jashte nje top qe ishte me e thjeshte ta beje gol.”

“Nderkohe, ne pjesen e dyte El Toro fal nje gabim te ukrainasve dhe e godet shume lart topin e falur nga kunderhstaret.”

“Gjithesesi, shqeteson ceshtja e golave te shenuar: sezonin e kaluar por edhe perpara dy sezonesh Interi i kishte shenuar disa gola.”

“Por nese behemi pak optimist dhe shohim pak me pertej rezultatit, mund te gjejme dy lajme shume te mira qe edhe dje nuk kane munguar: dy aspekte goxha pozitive.”

“Edhe kur Interi nuk tregon versionin e saj me te mire, formacioni i Inzaghit prodhon shume raste. Ky eshte aspekti i pare pozitiv.”

“Aspekti i dyte ka te beje me Correa: ai ka qene i demtuar qe prej ndeshjes me Bolognes dhe Tucu u fut ne pjesen e dyte dhe rrezikoi ta fitonte ndeshjen ne minuten e 86.”

“Individualitetet jane te mirepritura ne kete Inter qe ka nevoje edhe per prekje kampionesh ne fushen e lojes.”

“Tani qe ne ndeshjet ndaj Sheriff Tiraspol, Inter duhet te nderroje menjehere marshin dhe duhet te rikthehet nje makine golash.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.