Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

851 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, ke krijuar nje perbindesh: ja statistikat e frikshme te Marcelo Brozovic deri me tani!

Spalletti, ke krijuar nje perbindesh: ja statistikat e frikshme te Marcelo Brozovic deri me tani!
Ardis
  • On 23/10/2018, 15:58

Marcelo Brozovic vazhdon procesin e tij te rritjes: numrat jane ne anen e tij.

Nje Marcelo Brozovic madheshtor. Eshte ajo qe tregohet nga te dhenat e raportuara nga CIES, Observatori Nderkombetar mbi Futbollin.

Brozovic ne fakt, kryeson ne kategorine e “shperndarjes”, cka eshte “kapaciteti per te lejuar ekipin te dominoje lojen nepermjet efikasitet te pasave”.

Ne kete kategori speciale, Brozovic eshte i pari ne Itali dhe i gjashti ne Europe, nen shoqerine e lojtareve te nivelit nderkombetare sic jane Jorginho, Thiago Alcantara, Rabiot dhe gjendet ne klasifikim perpara lojtareve si David Silva dhe Ivan Rakitic.

Ndersa ne nje klasifikim qe perfshin 5 kampionatet me te mira ne Europe, Brozovic eshte ne vend te pare ne Itali. Ne kete klasifikim te gjithe lojtaret kane luajtur te pakten 450 minuta loje.

Por nuk ndalet gjithcka me kaq!

Ndaj Milanit ai ka 116 topa te luajtur, 88 pasa te sakta dhe 9 rekuperime topi.

Nderkohe, Brozovic eshte i pari ne Serie A per topa te rekuperuar, ky eshte klasifikimi:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.