Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ke nje Brozovic te transformuar: “Kush e njeh mire nga afer, thote se…”

Inter, ke nje Brozovic te transformuar: “Kush e njeh mire nga afer, thote se…”
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic ka qene arma me shume e Interit ne kete muaj te fundit: kroati duket sikur eshte rigjeneruar, sikur eshte nje futbollist por edhe nje njeri komplet tjeter.

E kush do ta kishte menduar?

Pikerisht Brozovic, kroati, lideri i padiskutueshem i ketij Interi.

Do te kishte qene e pamundur vetem ta mendoje disa muaj me pare, jo me te behej realitet por kroati duket totalisht i transformuar.

Nuk dihet se cila ishte pika e ktheses, por ai me shume stervitje, ndihmen e Spallettit dhe te shokeve si dhe familjen e tij, ja arriti t’ja dale.

Edhe ndryshimi taktik i Spallettit qe e vuri perpara mbrojtjes ja ka ndryshuar jeten Brozos por sipas Sky, nuk eshte i vetmi motiv.

“Kush e njeh mire dhe nga afer Brozovic, tregon se ai ka ndryshuar ne menyre radikale sjelljen jashte fushes. Duket nje njeri tjeter”, ka treguar sot i derguari i Sky ne Appiano Gentile, Massimiliano Nebuloni per te.

Keto jane lajme teper te mira edhe per tifozet zikalter qe tashme Brozovic nga me pak te preferuarin, tashme duan ta shohin  gjithmone ne fushe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.