Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

1,922 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ke nje mbrojtje alienesh: me e mira ne Europe, ja krahasimi me te gjitha skaudrat e medha!

Inter, ke nje mbrojtje alienesh: me e mira ne Europe, ja krahasimi me te gjitha skaudrat e medha!
Inter Club Staff

Interi doli dje barazim 0-0 me Atalanten e Gasperinit por per te disaten here kete sezon eshte treguar edhe njehere se zikalterit kane nje mbrojtje mostruoze. 

Zikalterit, me golat e pesuar dje nga PSG ndaj Strasburg, tashme jane ne krye te nje klasifikimi special bashke me Atletico Madrid, skuader nga e cila kane blere Diego Godin per vitin e ardhshem.

Ne shtepi, askush nuk ka pesuar ne Europe me pak se zikalterit. Nderkohe, keto jane mbrojtjet me te mira ne Europe ne Spanje, Angli, France, Gjermani dhe Itali:

Ne La Liga Santander, Spanje:

ATLETICO MADRID: 7 gola te pesuar

VALENCIA: 9 gola te pesuar

REAL MADRID, GETAFE: 11 gola te pesuar

Ne Premier League, Angli:

LIVERPOOL, CHELSEA: 10 gola te pesuar

ARSENAL, MANCHESTER CITY: 12  gola te pesuar

Ne Bundesliga, Gjermani:

LIEPZIG: 8 gola te pesuar

BAYERN MUNICH: 12 gola te pesuar

Ne Ligue 1, France:

PSG: 8 gola te pesuar

LILLE: 10 gola te pesuar

OM: 11 gola te pesuar

Ne Serie A, Itali:

INTER: 7 gola te pesuar

JUVENTUS: 10 gola te pesuar

NAPOLI: 12 gola te pesuar

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.