Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter kerkon krahet e mbrojtjes ne Bundesliga. Dhe per Schick…

Inter kerkon krahet e mbrojtjes ne Bundesliga. Dhe per Schick…
Bujar Berishaj

Merkato eshte mbyllur jave me pare por Interi vazhdon te leviz per merkaton e veres.

Syte e zikalterve jane te Benjamin Henrichs, mbrojtes i krahut te djathte i Leverkusen (viti i lindjes 1997) dhe lojtar i Gjermanise. Ausilio e ka vezhguar disa here dhe te shtunen do te dergoj nje vezhgues per ta pare ate serish.

Interi eshte informuar me Bayer Leverkusen duke kerkuar informacione per lojtarin por ne kete moment behet fjale vetem per nje sondazh te thjeshte mes klubeve.

Sa i perket Rodriguez zikalterit kane pasur kontakte te reja sot me Wolfsburg duke mbajtur ne kembe nje tratative qe vazhdon pa nxitim.

Interi nuk deshiron te nxitoj dhe te paguaj klauzolen prej 22 milione euro dhe do t’i prezentoj Wolfsburgut nje oferte prej 15 milione euro plus 4 bonuse. Rodriguez ne tavoline ka edhe oferta tjera te rendesishme si ajo e PSG por ai deshiron Interin dhe eshte i gatshem qe te pranoj edhe nje oferte me te vogel se ajo e parisieneve vetem e vetem per te ardhur ne Itali.

Sa i perket Schick, ne fund, udheheqesit e Interit duken gjithmkne e me te bindur ler te vazhduar operacionin. Kontaktet mes klubeve jane pozitive dhe lojtari konsiderohet si profili ideal per te bere zevendesuesin e Icardit. Keshtu rriten gjithmone e me shume kuotat e Schick dhe zbresin ato te Muriel.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.