Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

352 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kohe rinovimesh: ja situata e Spalletti, Icardi dhe Miranda

Inter, kohe rinovimesh: ja situata e Spalletti, Icardi dhe Miranda
Bujar Berishaj

(ANSA) – MILANO, 6 QER – Inter deshiron te rinis nga Miranda.

Klubi zikalter i ka propozuar brazilianit nje rinovim kontrate deri me 2020, me kontraten aktuale qe skadon me 30 qershor 2019. Dhe pas zerave per nje shitje te mundshme, klubi synon te mbeshtetet akoma te Miranda pavaresisht ardhjes se De Vrij.

Rinovimi i Mirandas mund te mos jete i vetmi ne shtepine e Interit gjate jave te ardhshme.

Ne fakt eshte gati edhe nje kontrate e re per teknikun Luciano Spalletti. Kontaktet mes klubit dhe trajnerit jane te vazhdueshme dhe cdo dite mund te jete e duhura per nenshkrimin dhe zyrtarizimin e rinovimit.

Nderkohe do te pritet rikthimi i Mauro Icardit dhe Wanda Nara nga pushimet ne Afriken e Jugut per te negociuar edhe rreth rinovimit te bomberit argjentinas.

Shkembimi me Juventus per Higuain tani mbetet vetem nje sugjerim, do te flitet me vone pas Boterorit me shume mundesi, kur e ardhmja e sulmuesit bardhezi do te jete me e qarte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.