Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

182 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, komunikate zyrtare Curva Nord: “Jemi totalisht kunder rifillimi te Kampionatit. Ja cfare mesazhi kemi per te gjithe.”

Inter, komunikate zyrtare Curva Nord: “Jemi totalisht kunder rifillimi te Kampionatit. Ja cfare mesazhi kemi per te gjithe.”
Inter Club Staff

Curva Nord, tifozeria ultras e organizuar e Interit ka marre pozicion.

Dhe eshte nje pozicion i qarte, kunder rifillimit te kampionatit. Ja teksti i plote i komunikates se ultrasve te Interit.

“Eshte momenti i zise dhe qetesise. Ose te pakten keshtu duhet te jete.”

“Milano qan per te vdekurit e saj. Lombardia dhe Italia e tere jane ne gjunje dhe jeta e te gjitheve ne eshte ne fije te perit per shkak te nje te ardhme te pasigurt.”

“E kemi thene deri me tani se e vetmja arme e fuqishme ne doren tone ka qene te aktivizoheshim ne menyre sociale per te ndihmuar ata qe kane nevoje.”

“Kampionati po, kampionati jo. Stadiume plot, stadiume bosh. Kujt po i plas. Nuk mund te jete nje debat dhe asgje per te reflektuar.”

E per te gjithe shkon nje keqardhje dhe sakrifice, natyrisht.

Por perpara se te jemi Ultras jemi Burra dhe Gra te Italise.

Keshtu eshte dhe Interi, tribuna qe aq shume adhurojme, Curva Nord e jone dhe e gjithe ajo magji jete qe dhurojme per nje mision si tonin.

Pasion dhe dedikim absolut.

Ate qe kerkojme te japi cdo here Interi yne kur zbret ne fushe tani e presim nga dikush tjeter.

Ne nje menyre te ndryshme, por me te njejten krenari. Tani duhet te ndihmojme ata qe kane vertete nevoje, per te mbeshtetur ata qe jane te ndare nga nje fije peri nga jeta dhe vedekja.

Tifo jone, ulerimat tona te dashurise i shkojne sot vetem mbrojtjes se frymes se cdo semuri.”

“Futbolli duhet lene menjane per momentin.”

Keshtu Curva Nord me nje komunikate zyrtare ka dale kunder rifillimit te kampionatit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.