Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,989 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter kryen stervitjen e pare ne Skoci, Mancio niset me Pemen e Krishtlindjes?

Inter kryen stervitjen e pare ne Skoci, Mancio niset me Pemen e Krishtlindjes?
Bujar Berishaj

Inter ka kryer sot stervitjen e pare ne Celtic Park.

Fillimisht skuadra ka filluar me nxemjet dhe zgjatjet dhe pastaj lotjaret, te ndare ne dy grupe, kane punuar ne posedimin e topit. Nderkohe, portieret kane punuar vecmas.

Nderkohe sa i perket sulmit, sipas Andrea Paventit te Sky, Icardi do te jete sulmuesi i vetem neser, duke u kthyer keshtu ne fushe nga minuta e pare pasi mungoi ne Bergamo. Ne mbrotje rikonfirmohen Campagnaro, Juan Jesus Ranocchia dhe Santon. Ne mesfushe se bashku me Medel dhe Guarin titullar mund ta nis edhe Kuzmanovic, favorit mbi Hernanes. Shaqiri dhe Kovacic duhet te mbeshtesin sulmuesin e vetem, Icardin.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, J.Jesus, Santon; Guarin, Medel, Kuzmanovic; Shaqiri, Kovacic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.