Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

331 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kunder Genoas pjeserish turn-over. Libero: “Spalletti po mendon per Barcan…”

Inter, kunder Genoas pjeserish turn-over. Libero: “Spalletti po mendon per Barcan…”
Ardis
  • On 03/11/2018, 12:13

Zgjedhjet e mundshme te teknikut zikalter.

Inter-i i Spalletti-t nuk ka ndermend te ndaloje: zikaltrit presin ne San Siro Genoa-n, qe vjen nga barazimi me Juventus-in dhe humbjen ne fund kunder Milan-it.

Nje kundershtar qe nuk duhet nenvleresuar, pavaresisht se trajneri nga Certaldo po mendon (edhe) per Barcelone-n.

Sic raporton Libero, Spalletti do te aplikoje rotacionin duke lene pushim disa elemente te ekipit: ne mbrojtje, ne te djathte do te luaje D’Ambrosio ndersa ne te majte do te kete nje rast per Dalbert.

Me shume mundesi pushim do te jete edhe Skriniar ndersa De Vrij dhe Miranda mund te luajne qe nga fillimi. Ne mesfushe hapesire per Gagliardinin ndersa Politano dhe Keita duken perpara ne krahasim me Candreva dhe Perisic.

Joao Mario do te jete trekuartisti ndersa ne sulm do te kete hapesire per Lautaro Martinez ne vend te Icardi-t.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.