Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

487 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, kush ankohet nuk ka kuptuar asgje: Conte ne radhe te pare duhet te dale dhe te pranoje…”

“Inter, kush ankohet nuk ka kuptuar asgje: Conte ne radhe te pare duhet te dale dhe te pranoje…”
Inter Club Staff

Tani Interi ka disa lojtare me plot gojen TOP PLAYER dhe po rrit nivelin e saj edhe me lojtaret qe po vijne.

Ne krahasim me nje vit me pare, kur Barella, Lukaku dhe Sanchez morren vendin e Nainggolan, Perisic dhe Icardi, kesaj radhe skuadra zikalter ka mbajtur, te pakten per momentin, lojtaret me te mire.

Tani ata qe po vijne, do te ngrene me siguri anen kompetitive te skuadres me eksperiencen e madhe qe ata kane.

Blerja e pare per Interi ne ne 2020-2021 ka qene Achraf Hakimi, i blere per 40 milione euro plus bonuse nga Reali i Madridit dhe i ardhur pas nje sezoni te jashtezakonshem te Borussia Dortmund me 9 gola dhe 10 assist.

Lojtari i krahut maroken do te marre vendin e Moses ne skuader, qe eshte rikthyer tek Chelsea.

Nje hap i madh perpara, ashtu si nenvizon edhe Corriere dello Sport: “Duket se as nuk ka me konkurence ne ate krah”.

Duke perjashtuar 18 vjecarin grek Vagiannidis (qe ka ardhur me parameter zero nga Panathinaikos), blerja e dyte do te jete Aleksandar Kolarov.

Serbi – qe neser do te zhvilloje vizitat mjekesore – do te marre vendin e Biraghit, qe eshte rikthyer te Fiorentina.

“Biraghi eshte nje lojtar i kombetares se kalter, por Kolarov, pertej anes teknike, ka nje eksperience nderkombetare qe shume pak e kane dhe nje dhome trofesh te mbushur si pak ne skuadren zikalter.”

“Ai eshte nje nga fituesit qe po afron Conte, por pa llogaritur edhe personalitetin qe do i shtoje Interit. Biraghi vs. Kolarov, edhe ketu duket se nuk ka konkurence.”

“Me pas, e ka radhen Vidal, qe do te takoje sot perseri Barcelonen per te gjetur nje marreveshje per daljen perfundimtare e per te mberritur ne Milano.”

“Kiliani eshte ende larg kesaj marreveshje, por ka shume besim se Barca do e lejoje. Keshtu, ai do te zevendesoje tek Interi Borja Valeron. Po ketu, a ka konkurence?”

“E ketyre blerjeve, mund ti shtohet Matteo Darmian: “Pakti i veres 2019 ndermjet Parmes dhe Interit ka qene se zikalterit do e blinin lojtarin kete vere.”

“Do te duhen 2,5 milione euro per te mbajtur fjalen me ta. Sapo Interi te kete bere nje shitje, atehere Darmian do te transferohet ne Milano.”

“Ku i dihet, mbase Darmian do te blihet menjehere sapo Asamoah te shitet dhe ai te zevendesohet koke me koke.”

“Duke pare situaten e demtimeve me Asamoah, edhe ketu me Darmian per Interin do te kishte nje upgrade.”

“Kush ankohet nuk ka kuptuar asgje: Conte ne radhe te pare duhet te dale dhe te pranoje qe po behet pikerisht merkato qe ka dashur ai qe ne momentin e pare. Keshtu tifozet do te ishin edhe me te qete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.