Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush do te luaje ne krahun e Leaos ne derby? Gazzetta zbulon: “Inzaghi ne fakt po mendon per…”

Inter, kush do te luaje ne krahun e Leaos ne derby? Gazzetta zbulon: “Inzaghi ne fakt po mendon per…”
Inter Club Staff

Tek Interi ne kete moment po mendohen shume zgjidhje ne prag te derbit te Milanos qe luhet diten e shtune.

Ne fakt, nuk ka vetem dyshime ne sulm per Simone Inzaghin, por ka shume dyshime edhe ne krahun e majte.

Ky krah eshte reparti me i kompletuar qe ka Milani dhe gjithashtu eshte edhe krahu me i rrezikshem duke qene se aty luajne dy lojtare shume sulmues.

Ata jane Theo Hernandez dhe Rafael Leao, te cilet paraqesin nje rrezik konstant edhe per Interin e Inzaghit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ne kete moment tek Interi ka nje dyshim te madh per kete krah per titullarin e ndeshjes.

“Ne gare per nje fanelle titullari eshte Denzel Dumfries dhe Matteo Darmian. Keta te dy jane ne lufte per nje fanelle titullari.”

“Per te mbajtur Theo Hernandez me prapa, duhet hollandezi dhe fiziku i tij qe gjithashtu kombinohet edhe me shume vrap.”

“Nderkohe nga ana tjeter, per te mbuluar me mire Leaon prapa, mbase duhet nje si Mattia Dermian qe mbron me mire. Me pak fjale, Inzaghi ende nuk ka vendosur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.